مدرسین

مدرسین

سیدعلی کاشفی خوانساری

سیدعلی کاشفی خوانساری
نویسنده، شاعر، روزنامه‌نگار و فعال و پژوهشگر حوزه ادبیات کودک و نوجوان ؛ سردبیری فصلنامه نقد کتاب کودک و نوجوان و ماهنامه سروش نوجوان از جمله فعالیتهای او در حوزه ادبیات کودک و نوجوان است.

مریم جلالی

دکترای زبان و ادبیات فارسی، عضو هیئت علمی و مدیرگروه ادبیات کودک و نوجوان دانشگاه شهید بهشتی، عضو شورای کتاب کودک و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان. پژوهشگر و نویسنده حوزه کودک و نوجوان.

حمیدرضا شاه آبادی

حمیدرضا شاه آبادی

داستان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و پژوهشگر تاریخ. وی از نویسندگان و فعالان حوزه ادبیات نوجوان و بزرگسال بوده و برخی رمان های نوجوان او جوایز متعددی را کسب کرده اند. او همچنین مدیریت انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در کارنامه دارد.

شهلا انتظاریان

شهلا انتظاریان

کارشناس مترجمی زبان انگلیسی، مترجم و نویسنده و فعال حوزه ادبیات کودک و نوجوان است. انتظاریان عضو شورای کتاب کودک بوده و ترجمه های متعددی در حوزه کتابهای کودک و نوجوان از او منتشر شده است.

نازنین جودت
نازنین جودت، متولد ۱۳۵۲،شمیرانات.
دانش‌آموخته‌ی کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی، داستان‌نویس، منتقد بنیاد ادبیات داستانی.
وی داوری چندین جشنواره در حوزه‌ داستان کوتاه را بر عهده داشته و همکاری با نشریات ادبیات داستانی را در کارنامه دارد.
کتاب‌های منتشر شده از او عبارتند از: مجموعه داستان‌های «در چشم سگ» و «در بیداری کابوس می‌بینم»، و رمان‌های «پروانه‌ها در برف می‌رقصند»، «شوومان» ، «عقرب باد»، «به وقت بی‌نامی».

مصطفی علیزاده متولد 1359،تهران

داستان نویس، منتقد ادبی، مدرس و پژوهشگر ادبیات و دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد ادبیات کودک و نوجوان(دانشگاه شهید بهشتی تهران) است. موضوع پایان نامه او «ظرفیت های عجایب نامه های ایرانی در خلق و پردازش رمان های ژانر وحشت نوجوان» است. وی موسس و سردبیر سابق نشریه اینترنتی کافه داستان است. از او مقالات و کتابهایی در حوزه ادبیات و داستان منتشر شده است؛ مجموعه داستان های کرگدن آهنی(نشر مروارید)، خوابهای مشکوک(نشر بان) و کتاب درسهايي از مثنوي از آثار او هستند. علیزاده سالها در حوزه ادبیات کهن، با تمرکز بر هزارویک شب و عجایب نامه ها پژوهش و تدریس داشته است.

بهزاد موسوی زادگان متولد  ۱۳۴۵، آبادان

وی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی دارد و موضوع پایان نامه او «رابطه اسم و معنا در مثنوی معنوی» بوده است. وی که علاقمند و پژوهشگر حوزه عرفان و تصوف است، سالها در حوزه شرح و تفسیر عرفانی مثنوی در جلسات و محافل مثنوی خوانی فعال بوده است. وی هم اکنون به تحصیل در مقطع دکترای رشته زبان و ادبیات فارسی اشتغال دارد.

رامبد خانلری

رامبد خانلری 

داستان نویس و مدرس داستان نویسی، فارغ التحصیل مهندسی شیمی. رامبد خانلری نویسنده کتاب های پرمخاطبی همچون سرطان جن، آقای هاویشام، سرمه سرا و هنر چاق بودن است. خانلری جوایز ادبی را در کارنامه داشته و داور جوایز داستان نویسی متعدد بوده است.

علیرضا رحیمی موحد متولد 1358، داستان نویس، منتقد ادبی و  دانش‌آموخته فلسفه‌ی غرب

 وی طی سالهای 92 تا 95 در انجمن علمی نقد ادبی به فراگیری نقد ادبی مشغول بوده و دبیری سرویس نقد نشریه اینترنتی کافه داستان و سایت 51 را نیز بر عهده داشته است. از او تاکنون دو رمان «روز کاغذی فردوسی» و «خنده های شرجی جزیره»  و همچنین بیش از پنجاه مقاله و نقد در مجلات تخصصی ادبیات منتشر شده است.

اساتید آموژ:مرتضی تقدسی

مرتضی تقدسی متولد سال 1359

 مرتضی تقدسی ، منتقد سینمایی و دانش آموخته کارگردانی در مقطع کارشناسی است. وی دوره ها و کارگاه های متعددی را در حوزه نقد و تحلیل فیلم نزد اساتید این رشته گذرانده است و دبیری بخش سینما و ادبیات نشریه کافه داستان و همچنین برگزاری دوره های نقد و بررسی رمان و داستان و ادبیات غیر داستانی را در کارنامه دارد.

علیرضا وحیدزاده 

 علیرضا وحیدزاده، مترجم، منتقد ادبی و پژوهشگر حوزه های ادبیات انگلیسی و تطبیقی و دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی است. موضوع پایان نامه او «مطالعه تطبیقی ویژگی های ساختاری شعر در منتخب اشعار جان دان و حافظ » است. او موسس و سردبیر نشریه ادبی Poetry Sublime (وابسته به خانه نشریات دانشگاه علامه طباطبایی) است. از جمله فعالیت های وحیدزاده می توان به برگزاری نشست ها و کارگاه های علمی و ادبی از جمله سلسله جلسات نقد و بررسی اشعار ملل در خانه اندیشمندان علوم انسانی و برگزاری تئاتر به زبان انگلیسی پرداخت. او هم اکنون چند جلد کتاب از جمله ترجمه مقالات جرج ارول، منتخب اشعار ویلیام کارلوس ویلیامز و مجموعه داستان های رالف الیسون (نویسنده آمریکایی) را در دست چاپ دارد. وحیدزاده همچنین به طور جدی در حوزه ادبیات تطبیقی با تمرکز بر اشعار شاعران کلاسیک فارسی فعالیت داشته و مقالاتی در این زمینه به رشته تحریر درآورده است.

عليرضا محمودي ايرانمهر

عليرضا محمودي ايرانمهر، متولد 1353 مشهد. نويسنده ، منتقد ادبي، مدرس ادبیات داستانی و فيلم‌نامه نويس. وي سابقه تدريس داستا‌ن‌نويسی خلاق، ادبيات نمايشي و حوزه‌های نقد مدرن و روايت شناسي در مراكز دانشگاهي و آموزشي ايران از جمله دانشگاه تهران، کانون ادبیات ایران، مدرسه اسلامی هنر، مجموعه فرهنگی سینما ایران، موسسه بهاران دارد. او مقالات پرشماري را در زمينه داستان و نقد و پژوهش ادبي در نشريات و سايت ها منتشر کرده و کسب جوايز مسابقات داستان نويسي و همچنين داوري جوايز متعدد داستاني را در کارنامه دارد. از ايرانمهر تاکنون کتاب هاي «بريم خوشگذروني»(1384)، «سفر باگردباد»(1385)، «ابر صورتي»(1388)، «دلخون»(1388)، «کشف لحظه»(1390)، «فریدون پسر فرانک»(1392)، «بارون ساز»(1396) و «اسم تمام مردان تهرون علیرضا ست»(1399) منتشر شده است و برخي از داستانهاي او به ويژه «ابر صورتي» به زبان هاي مختلف ترجمه و منتشر شده است. همچنين چندين فيلم بر اساس فيلمنامه هاي او ساخته شده است.

غزاله ساجد

غزاله ساجد، متولد تهران، 1360. دانش آموخته مقطع دکتري در رشته زبان و ادبيات فارسي از دانشگاه آزاد با رساله دکتري «تشبيه به شيوه بروک رز در غزليات بيدل دهلوي». وي پژوهشگر و مدرس ادبيات بوده و سابقه تدريس در حوزه هاي شاهنامه خواني، هفت پيکر خواني، شرح مثنوي مولانا و همچنين تدريس در دانشگاه و مدارس را در کارنامه خود دارد. از او مقالاتي در حوزه تخصصي ادبيات در نشريات علمي-پژوهشي منتشر شده است.

Cart
Your cart is currently empty.