مدرسین

مدرسین

سیدعلی کاشفی خوانساری

سیدعلی کاشفی خوانساری
نویسنده، شاعر، روزنامه‌نگار و فعال و پژوهشگر حوزه ادبیات کودک و نوجوان ؛ سردبیری فصلنامه نقد کتاب کودک و نوجوان و ماهنامه سروش نوجوان از جمله فعالیتهای او در حوزه ادبیات کودک و نوجوان است.

مریم جلالی

دکترای زبان و ادبیات فارسی، عضو هیئت علمی و مدیرگروه ادبیات کودک و نوجوان دانشگاه شهید بهشتی، عضو شورای کتاب کودک و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان. پژوهشگر و نویسنده حوزه کودک و نوجوان.

حمیدرضا شاه آبادی

حمیدرضا شاه آبادی

داستان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و پژوهشگر تاریخ. وی از نویسندگان و فعالان حوزه ادبیات نوجوان و بزرگسال بوده و برخی رمان های نوجوان او جوایز متعددی را کسب کرده اند. او همچنین مدیریت انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در کارنامه دارد.

شهلا انتظاریان

شهلا انتظاریان

کارشناس مترجمی زبان انگلیسی، مترجم و نویسنده و فعال حوزه ادبیات کودک و نوجوان است. انتظاریان عضو شورای کتاب کودک بوده و ترجمه های متعددی در حوزه کتابهای کودک و نوجوان از او منتشر شده است.

مصطفی علیزاده متولد 1359،تهران

داستان نویس، منتقد ادبی، مدرس و پژوهشگر ادبیات و دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد ادبیات کودک و نوجوان(دانشگاه شهید بهشتی تهران) است. موضوع پایان نامه او «ظرفیت های عجایب نامه های ایرانی در خلق و پردازش رمان های ژانر وحشت نوجوان» است. وی موسس و سردبیر سابق نشریه اینترنتی کافه داستان است. از او مقالات و کتابهایی در حوزه ادبیات و داستان منتشر شده است؛ مجموعه داستان های کرگدن آهنی(نشر مروارید)، خوابهای مشکوک(نشر بان) و کتاب درسهايي از مثنوي از آثار او هستند. علیزاده سالها در حوزه ادبیات کهن، با تمرکز بر هزارویک شب و عجایب نامه ها پژوهش و تدریس داشته است.

بهزاد موسوی زادگان متولد  ۱۳۴۵، آبادان

وی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی دارد و موضوع پایان نامه او «رابطه اسم و معنا در مثنوی معنوی» بوده است. وی که علاقمند و پژوهشگر حوزه عرفان و تصوف است، سالها در حوزه شرح و تفسیر عرفانی مثنوی در جلسات و محافل مثنوی خوانی فعال بوده است. وی هم اکنون به تحصیل در مقطع دکترای رشته زبان و ادبیات فارسی اشتغال دارد.

رامبد خانلری

رامبد خانلری 

داستان نویس و مدرس داستان نویسی، فارغ التحصیل مهندسی شیمی. رامبد خانلری نویسنده کتاب های پرمخاطبی همچون سرطان جن، آقای هاویشام، سرمه سرا و هنر چاق بودن است. خانلری جوایز ادبی را در کارنامه داشته و داور جوایز داستان نویسی متعدد بوده است.

علیرضا رحیمی موحد متولد 1358، داستان نویس، منتقد ادبی و  دانش‌آموخته فلسفه‌ی غرب

 وی طی سالهای 92 تا 95 در انجمن علمی نقد ادبی به فراگیری نقد ادبی مشغول بوده و دبیری سرویس نقد نشریه اینترنتی کافه داستان و سایت 51 را نیز بر عهده داشته است. از او تاکنون دو رمان «روز کاغذی فردوسی» و «خنده های شرجی جزیره»  و همچنین بیش از پنجاه مقاله و نقد در مجلات تخصصی ادبیات منتشر شده است.

اساتید آموژ:مرتضی تقدسی

مرتضی تقدسی متولد سال 1359

 مرتضی تقدسی ، منتقد سینمایی و دانش آموخته کارگردانی در مقطع کارشناسی است. وی دوره ها و کارگاه های متعددی را در حوزه نقد و تحلیل فیلم نزد اساتید این رشته گذرانده است و دبیری بخش سینما و ادبیات نشریه کافه داستان و همچنین برگزاری دوره های نقد و بررسی رمان و داستان و ادبیات غیر داستانی را در کارنامه دارد.

علیرضا وحیدزاده 

 علیرضا وحیدزاده، مترجم، منتقد ادبی و پژوهشگر حوزه های ادبیات انگلیسی و تطبیقی و دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی است. موضوع پایان نامه او «مطالعه تطبیقی ویژگی های ساختاری شعر در منتخب اشعار جان دان و حافظ » است. او موسس و سردبیر نشریه ادبی Poetry Sublime (وابسته به خانه نشریات دانشگاه علامه طباطبایی) است. از جمله فعالیت های وحیدزاده می توان به برگزاری نشست ها و کارگاه های علمی و ادبی از جمله سلسله جلسات نقد و بررسی اشعار ملل در خانه اندیشمندان علوم انسانی و برگزاری تئاتر به زبان انگلیسی پرداخت. او هم اکنون چند جلد کتاب از جمله ترجمه مقالات جرج ارول، منتخب اشعار ویلیام کارلوس ویلیامز و مجموعه داستان های رالف الیسون (نویسنده آمریکایی) را در دست چاپ دارد. وحیدزاده همچنین به طور جدی در حوزه ادبیات تطبیقی با تمرکز بر اشعار شاعران کلاسیک فارسی فعالیت داشته و مقالاتی در این زمینه به رشته تحریر درآورده است.

عليرضا محمودي ايرانمهر

عليرضا محمودي ايرانمهر، متولد 1353 مشهد. نويسنده ، منتقد ادبي، مدرس ادبیات داستانی و فيلم‌نامه نويس. وي سابقه تدريس داستا‌ن‌نويسی خلاق، ادبيات نمايشي و حوزه‌های نقد مدرن و روايت شناسي در مراكز دانشگاهي و آموزشي ايران از جمله دانشگاه تهران، کانون ادبیات ایران، مدرسه اسلامی هنر، مجموعه فرهنگی سینما ایران، موسسه بهاران دارد. او مقالات پرشماري را در زمينه داستان و نقد و پژوهش ادبي در نشريات و سايت ها منتشر کرده و کسب جوايز مسابقات داستان نويسي و همچنين داوري جوايز متعدد داستاني را در کارنامه دارد. از ايرانمهر تاکنون کتاب هاي «بريم خوشگذروني»(1384)، «سفر باگردباد»(1385)، «ابر صورتي»(1388)، «دلخون»(1388)، «کشف لحظه»(1390)، «فریدون پسر فرانک»(1392)، «بارون ساز»(1396) و «اسم تمام مردان تهرون علیرضا ست»(1399) منتشر شده است و برخي از داستانهاي او به ويژه «ابر صورتي» به زبان هاي مختلف ترجمه و منتشر شده است. همچنين چندين فيلم بر اساس فيلمنامه هاي او ساخته شده است.

غزاله ساجد

غزاله ساجد، متولد تهران، 1360. دانش آموخته مقطع دکتري در رشته زبان و ادبيات فارسي از دانشگاه آزاد با رساله دکتري «تشبيه به شيوه بروک رز در غزليات بيدل دهلوي». وي پژوهشگر و مدرس ادبيات بوده و سابقه تدريس در حوزه هاي شاهنامه خواني، هفت پيکر خواني، شرح مثنوي مولانا و همچنين تدريس در دانشگاه و مدارس را در کارنامه خود دارد. از او مقالاتي در حوزه تخصصي ادبيات در نشريات علمي-پژوهشي منتشر شده است.

Cart
Your cart is currently empty.